A viktoriánus időkben született meg az igény a postaládák felállítására, miután a fejlődő infrastruktúra, a vasútvonalak megjelenése következtében a postai küldemények gyorsabb kézbesítése lehetővé vált.
Az első oszlopos postaládát 1852-ben állították fel a Channel-szigeteken, Guernsey-ben. Jersey és Guernsey postaforgalmának kezelése problémás volt a rendszertelen hajójáratok miatt. Megoldásként párizsi mintára levélgyűjtő ládát helyeztek el a szigeteken.
forrás: agytoro.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









