A Fekete-tenger térségének biztonságát, stabilitását és fenntartható fejlődését célzó új és átfogó stratégiát mutatott be az Európai Bizottság. A kezdeményezés célja, hogy megerősítse az Európai Unió geopolitikai szerepét a térségben, különös tekintettel Oroszország Ukrajna elleni háborújára – közölte a brüsszeli testület. A bizottság szeretné elősegíteni a térség gazdasági és infrastrukturális fejlődését, valamint fokozni az EU és a térség országai – köztük Ukrajna, Moldova, Grúzia, Törökország, Örményország és Azerbajdzsán – közötti együttműködést – írták. A kezdeményezés három fő területre összpontosít: a biztonság és az ellenállóképesség növelésére, a fenntartható gazdasági fejlődés előmozdítására, valamint a környezetvédelem és éghajlati alkalmazkodás erősítésére. Az EU kiépít egy új Fekete-tengeri tengerbiztonsági központot, védi a kritikus tengeri infrastruktúrát, támogatja az aknamentesítést, valamint elemzi a környezeti kockázatokat.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









