Több tagállam uniós szintű szabályokat szorgalmaz a gyermekek hatékonyabb védelme érdekében az online felületeken. Az előterjesztő Görögország, az elképzelést Franciaország és Spanyolország is támogatja. A javaslat szerint az Európai Unióban bevezetnék a digitális felnőttkort, amely alatt a kiskorúaknak szülői beleegyezésre lenne szükségük a különböző közösségi médiafelületeken való bejelentkezéshez. Az előterjesztést a tagállamok illetékes miniszterei várhatóan június elején tárgyalják. Az unió soros elnökségét júliustól Dánia veszi át, a dán kormány digitális ügyekért felelős minisztere pedig már jelezte is, hogy a gyermekek online védelme prioritást élvez számukra. A dán miniszterelnök korábban arról beszélt, hogy 15 év lehet a korhatár a szigorúbb ellenőrzésnél. Az Európai Bizottság dolgozik néhány, a már meglévő szabályozásra épülő intézkedésen, de a hamarosan napirendre kerülő javaslat minden eddiginél tovább menne: magukon az eszközökön ? tehát nem az applikációkban ?, tennék kötelezővé a beépített életkor-ellenőrzést és a szülői felügyelet/jóváhagyás lehetőségét.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









