Elítélték azokat a tolvajokat, akik több mint kétszáz kilogramm mohát loptak el egy komjáti erdőből ? közölte a Miskolci Törvényszék. A Kazincbarcikai Járásbíróság hat vádlott ügyében hozott jogerős ítéletet. A mohagyűjtés engedélyköteles, a vádlottak viszont engedély nélkül szedtek össze 53 zsák ciprusmohát. Az első- és másodrendű vádlottat pénzmosás miatt 11 hónap felfüggesztett börtönre ítélték, a többiek pénzbüntetést kaptak. A lopott mohát a természetvédelmi hatóságnak adták át. A törvény szerint tilos mohát gyűjteni erdőben, erre is felhívták a figyelmet a hatóságok.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









