A múlt héten stagnált a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a honlapján. Az év 25. hetében 15 ellátási területen stagnálást tapasztaltak, emelkedést mértek Debrecenben, Pécsett és Szekszárdon, míg csökkenést Győrött, Miskolcon, Salgótarjánban és Szombathelyen. Az örökítőanyag koncentrációja Salgótarjánban, Debrecenben, Budapest északi, déli és központi mintáiban, valamint az agglomeráció mintájában a mérsékelt, máshol az alacsony tartományban volt. A központ közlése szerint a szennyvízminták alapján a vírus alacsony szinten cirkulál egyes ellátási területeken, így szórványosan a koronavírus-fertőzések számának enyhe emelkedése várható a következő hetekben.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









