Meghosszabbították az elmúlt napokban elrendelt harmadfokú hőségriadót. Erről a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság adott tájékoztatást. Harmadfokú hőségriasztást akkor rendel el az országos tiszti főorvos, mikor a napi középhőmérséklet három napon keresztül minimum 27 Celsius fok. Arra figyelmeztetnek mindenkit, hogy a tartós hőség megterheli az egészséges szervezetet is, de különösen veszélyeztetettek a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. Dr. Fazekas Márk aljegyző arról tájékoztatott, áram és vízszolgáltatási kimaradások, ingadozások ilyen melegben elképzelhetőek, ám nem valószínűek. Az elrendelt hőségriadó nyomán Sátoraljaújhely Város Önkormányzata is több intézkedéssel segíti a városban élőket valamint az ide érkezőket, mondta el rádiónknak az aljegyző.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









