Tizennyolc éremmel a nemzetek közötti éremtáblázat második helyén végzett a magyar uszonyosúszó-válogatott a Lengyelországban rendezett Európa-bajnokságon. A Magyar Búvár Szakszövetség tájékoztatása szerint a magyar csapat kilenc arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet szerzett. Kovács Megyer újoncként indult a felnőttek között, mégis három számban – 400, 800 és 1500 méteres felszíni úszásban – is maga mögé utasította a mezőnyt, míg Varnyu Anna 200 és 400 méteres uszonyos gyorsúszásban lett Európa-bajnok. A sprintszámokban Pernyész Dorottya 50 méteres uszonyos gyorson, Suba Sára pedig 50 méteres felszíni úszásban állhatott a dobogó legfelső fokára. Cséplő Kelen 200 méteres uszonyos gyorson szerzett Eb-címet, és szintén Európa-bajnok lett a Bukor Ádám, Mozsár Alex, Kovács Megyer, Kiss Nándor összeállítású 4×200 méteres felszíni váltó.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









