Közös tüzérségi lőgyakorlatot tartottak az orosz és a kínai flotta hajói a Tengeri együttműködés – 2025 kódnevű kétoldalú gyakorlat zárószakaszában a Japán-tengeren, közölte az orosz Csendes-óceáni Flotta sajtószolgálata. A tájékoztatás szerint az orosz nagy tengeralattjáró-elhárító hajó és a korvett, valamint a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg haditengerészetének két rombolója együtt gyakorolta a tüzérségi harcot a feltételezett ellenség hajóival és az ellenséges tengeralattjárók felkutatását. A hadihajók gyakorolták a legénység nélküli motorcsónakok és pilóta nélküli repülőgépek elleni közös védekezést is. A Tengeri együttműködés – 2025 orosz-kínai flottagyakorlatot augusztus 1-5. között tartották. A manőverek során a felek először állítottak fel a parton egy közös parancsnokságot, amely koordinálta a részt vevő hajók tevékenységét.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









