Államlapító Szent István Király tiszteltére szervezett a Borsod ? Abaúj ? Zemplén vármegyei Közgyűlés ünnepséget, ahol Bánné Dr. Gál Boglárka elnök köszöntötte a meghívott vendégeket, majd Czunyiné dr. Bertalan Judit a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területfejlesztésért felelős államtitkár mondott beszédet. Az ünnepi közgyűlés alkalmával Orosz Atanáz görögkatolikus megyéspüspök vehette át a vármegye legrangosabb elismerését, a Rákóczi- láncot. Bánné Dr. Gál Boglárka elnök, Nagyboldogasszony ünnepe után, államalapító Szent István Király szavaival köszöntötte a meghívott vendégeket. Kiemelte, hogy a két ünnep és a két dátum összetartozik a magyar emlékezetben.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









