Augusztus 20-a alkalmából idén is számos kiemelkedő szakember és művész részesült állami kitüntetésben a Pesti Vigadóban. Az elismeréseket Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter adta át. A díjazottak között több borsodi és miskolci kötődésű szakember is van. A Miskolci Egyetemről Dr. Heltai János irodalomtörténész, Dr. Horváth Zita rektor, valamint Dr. Szabó Norbert Péter geofizikus mérnök a Magyar Érdemrend különböző fokozatait vehették át. Dr. Tóth Péter történész Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott. A kulturális életből is többen részesültek elismerésben: Dr. Tóth Arnold, a Herman Ottó Múzeum néprajzi osztályvezetője Móra Ferenc-díjat, míg Mátyás Zoltán, a Tiszaújvárosi Művelődési Központ igazgatója Bessenyei György-díjat kapott. A kitüntetések is jelzik: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye és Miskolc továbbra is a magyar tudományos és kulturális élet egyik meghatározó központja.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









