Amerikai és magyar búza összeöntésével, valamint az Amerikai Magyarok Kenyerének elkészítésével emlékezett a washingtoni magyar közösség az államalapítás ünnepére. Az amerikai főváros magyar kulturális központjában, a Kossuth Házban tartott megemlékezésen a Magyarok Kenyere Programhoz csatlakozva tartották a hagyományos és szimbolikus búzaösszeöntést. Mayer Judit, a Washingtoni Magyar Református Egyház vezető lelkésze megáldotta a kárpát-medencei és amerikai lisztből sütött Amerikai Magyarok Kenyerét. Az idei megemlékezésen leleplezték azt a Kossuth Lajosról készült portréfestményt, amely a nemzeti ünnep alkalmából, Kraft Péter korábbi nagykövet adományaként érkezett Budapestről.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









