Tíz magyar versenyző képviseli hazánkat a kedden kezdődő öttusa-világbajnokságon, a litvániai Kaunasban. A szombatig tartó verseny különlegessége, hogy az új szabályok szerint már lovaglás helyett akadályversennyel zajlik, és kizárólag egyéni és csapatversenyeket rendeznek.
A nőknél Guzi Blanka, a tavalyi vb-ezüstérmes és olimpiai negyedik helyezett, Bauer Blanka, a friss Eb-bronzérmes, valamint Erdős Rita is rajthoz áll, ő sérülés után tér vissza. További induló Mészáros Emma és Eszes Noémi.
A férfiaknál Koleszár Mihály Európa-bajnoki és világkupa-ezüstérmesként indul, mellette Gáll András, Szép Balázs, a címvédő Bőhm Csaba, valamint a fiatal Tamás Botond képviseli Magyarországot. A szakmai stáb legalább három-három döntős helyezésben és csapatszinten éremesélyben bízik.
A világbajnokság döntőit szombaton rendezik Kaunasban.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









