A dél-olaszországi migrációs regisztrációs tábor ismét megtelt. Az eredetileg 450 fő befogadására alkalmas központban jelenleg több mint 650-en tartózkodnak, köztük közel 200 kísérő nélküli kiskorú. A legutóbbi csoportot egy civil szervezet hajója szállította a szigetre, miután a fedélzeten tartózkodók közül többen orvosi ellátásra szorultak, főként égési sérülések miatt. A hatóságok az érkezők egy részét átszállítják a szárazföldre. Eközben egy másik civil hajót a hatóságok 60 napra lefoglaltak, és 10 ezer eurós bírságot szabtak ki a tulajdonosra és a kapitányra. Az érintett szervezet a döntést kifogásolta. Az olasz belügyminisztérium adatai szerint az év eleje óta több mint 43 ezer migráns érkezett az ország partjaira. Ez a szám nagyjából megegyezik a tavalyi év azonos időszakának adataival.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









