Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Naár János, a Sátoraljaújhelyi Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium egykori tanára és szakmai igazgatóhelyettese. A hercegkúti pedagógust az oktató-nevelő munkában és a helytörténeti kutatásokban végzett kiemelkedő tevékenységéért ismerték el.
A kitüntetést Soltész Miklós, az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár adta át a Nemzetiségi Pincefesztiválon. Naár János munkásságát a tudás átadásán túl az emberi kapcsolatok erősítése, a tisztelet és a közös munka szeretetére való nevelés jellemzi.
Több évtizede kutatja Hercegkút történetét, a helyi sváb eredetet, családfákat, egyháztörténetet, valamint a málenkij robotra elhurcolt helyiek sorsát. Eredményeit rendszeresen publikálja weboldalán, és már több kötete is megjelent. A kitüntetés meglepetésként érte a pedagógust.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Új látogatóközpont épül Cigándon, megújul a királyhelmeci Csonkavár környezete
Közös turisztikai fejlesztésbe kezdett Cigánd és Királyhelmec önkormányzata. Az Interreg Magyarország?Szlovákia Program támogatásával Cigándon új látogatóközpont épül a Bodrogközi Múzeumporta mellett, ahol turisztikai információs...









