A Magyarok Kenyere ? 15 millió Búzaszem Program kezdeményezés az egyik legnagyobb határon átnyúló jótékonysági program, amelyben a Kárpát-medencei magyar gazdák ajánlanak fel búzát a rászoruló magyar gyerekeket támogató szervezeteknek 2010 óta minden éven. Szegilong adott otthont a program Borsod ? Abaúj ? Zemplén Vármegyei adományozó ünnepségének. Ennek keretében megtudhatták az érdeklődők, hogy idén 74 tonna búzát adott össze, több mint 250 gazdálkodó. Ebből 44 ezer kg lisztet őröltek, melyet 26 gyermekétkeztetéssel foglalkoztató egyesület valamint agrárképzést is biztosító technikum kap meg.
Cikkünk frissítése óta eltelt 9 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









