Múzeumok felsőfokon címmel tartottak konferenciát Sárospatakon a Pulszky Társaság ? Magyar Múzeumi Egyesület Múzeumandragógiai Tagozatának szervezésében.
A hazai és nemzetközi előadókat felvonultató program a múzeumok és a felsőoktatás kapcsolatát vizsgálta különböző szempontokból. Többek között szó esett a múzeumok tudományos kutatóhelyként betöltött szerepéről, a hallgatók múzeumlátogatási szokásairól, valamint a múzeumi tanulással kapcsolatos továbbképzési és felsőoktatási programok tapasztalatairól.
A téma aktualitásáról Nagy Magdolna, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Múzeumi Oktatási és Módszertani Központjának igazgatója beszélt.
Cikkünk frissítése óta eltelt 8 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









