Megáldotta a Szent Erzsébetet ábrázoló óriás falfestményt Ternyák Csaba egri érsek Sárospatakon. A város új jelképeként készült alkotás Szent Erzsébet példáját, az irgalmasság és a szeretet üzenetét hivatott erősíteni a közösségben.
A falfestmény mellett mécsestartók is felkerültek a Szent Erzsébet utca több házának falára, tovább erősítve a település védőszentjéhez kötődő hagyományt. A város vezetése köszönetet mondott mindazoknak, akik részt vettek a mű elkészítésében és támogatásában. A remények szerint az új jelképek nemcsak a helyieknek, hanem az ide érkezőknek is útmutatást adnak Szent Erzsébet szellemiségének követésében.
Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Akár 42 fok is lehet a jövő hét elején
Tovább fokozódik a hőség a hétvégén és a jövő hét elején. A meteorológiai előrejelzések szerint vasárnap már több helyen elérheti a 40 Celsius-fokot a...









