Franciaország Ausztráliát követve betiltaná a közösségi média használatát a 15 év alattiak számára. Az erről szóló törvényjavaslat vitája már megkezdődött a francia nemzetgyűlésben ? írja a BBC. A tervek szerint az intézkedést szeptembertől, az új tanév kezdetével vezetnék be. A francia elnök korábban úgy fogalmazott: nem hagyható a gyerekek mentális és érzelmi egészsége olyan online szolgáltatók kezében, amelyek elsődleges célja a profitszerzés. A javaslat alapján az állami médiafelügyelet állítaná össze azoknak a közösségi oldalaknak a listáját, amelyeket károsnak ítélnek, és ezeket a 15 év alattiak számára elérhetetlenné tennék. A szabályozás egyik kulcskérdése az életkor-ellenőrzés technikai megoldása. Európa több országában is napirenden van a fiatalok online jelenlétének szigorítása. Ausztráliában már életbe lépett egy törvény, amely a 16 év alattiak közösségimédia-használatát tiltja, a kormányzati vizsgálatok szerint ugyanis a gyerekek jelentős része rendszeresen találkozik káros tartalmakkal az interneten.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









