Biztonságos a Sajóból kifogott halak fogyasztása – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az elmúlt másfél évben végzett laborvizsgálatok szerint a halak toxikus nehézfém-tartalma megfelel az előírásoknak, akut egészségügyi kockázat nem áll fenn.
A vizsgálatok a növényevő és ragadozó halak húsát érintették, összesen 26 mintát elemeztek, további 12 mintát külföldi labor vizsgált szervetlen arzén szempontjából. A mérések során határértéket meghaladó nehézfém nem került elő.
A Nébih felidézte, hogy 2024 nyarán a szlovák hatóság átmenetileg fogyasztási tilalmat rendelt el, de a mostani hazai vizsgálatok szerint a Sajóból kifogott halak biztonságosan fogyaszthatók.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Pénteken jön az év legkésőbbi naplementéje
Bár a nyári napforduló már mögöttünk van, az idei év legkésőbbi naplementéje ma lesz. Ez azt jelenti, hogy péntek este a lehető legtovább marad...









