Ismét az Alkotmánybírósághoz fordultak a bankok a kamatstop miatt. Az OTP Bank és több pénzintézet alkotmányjogi panaszt nyújtott be a lakossági kamatstop-rendelet és annak meghosszabbításai ellen. A kifogásolt szabályozás a változó kamatozású jelzáloghitelek kamatait a 2021 októberi szinten rögzíti, és ezt a kormány legutóbb 2026 júniusának végéig hosszabbította meg. A bankszövetség szerint az intézkedés gazdasági, jogi és etikai szempontból is aggályos, mivel a bankok korábban többször figyelmeztették ügyfeleiket a kamatkockázatokra, és lehetőséget biztosítottak a hitelek fix kamatozásúvá alakítására is. A pénzintézetek azt kérik az Alkotmánybíróságtól, hogy mondja ki a rendelet alaptörvény-ellenességét.
Kezdőlap Országos Gazdaság-Országos A bankok ismét az Alkotmánybírósághoz fordultak a kamatstop miatt
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









