Kezdőlap Országos Gazdaság-Országos A hőségben is stabil az energiaellátás

A hőségben is stabil az energiaellátás

A hálózati adatok alapján az energiaellátás stabil, rendkívüli beavatkozásra nincs szükség; a kiegyensúlyozott működés érdekében ugyanakkor sokat tehetnek a fogyasztók is: akinek van rá módja, használja átgondoltan az energiaigényes berendezéseit a legnagyobb esti terhelés idején, lehetőség szerint ne egyszerre – közölte az MVM Csoport Facebook-oldalán pénteken.

A társaság posztjában jelezte, a következő napokban várhatóan tovább fokozódik a meleg, szombattól pedig a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lesz érvényben.

A tartósan magas hőmérséklet nemcsak az emberek közérzetét, hanem az energiafelhasználást is befolyásolja:
a klímaberendezések és hűtési rendszerek használata miatt jellemzően az esti órákban jelentkezhet nagyobb áramfogyasztás és terhelés a villamosenergia-hálózaton. Az MVM a nyári csúcsidőszakra átfogóan felkészült, szakembereik folyamatosan figyelik a rendszer működését, és ebben az időszakban is mindent megtesznek a biztonságos, zavartalan energiaellátás fenntartásáért – írták.