Ma már tudjuk, megfelelő járművel másfél nap alatt körbe lehet érni a Földet. Ha az óceánokat és a tengereket nem számítjuk, gyalog kicsit több, mint 23 000 kilométert kell sétálni. Bizonyítékokkal alátámasztva elsőként ezt az amerikai George Matthew Schilling tette meg 1897 és 1904 között. Hét évébe került. Megfelelő útvonalakon ez kevesebb, hivatalosan is lemérték.
A Guinness rekordok könyvébe David Kunst neve került, hozzá köthető az első igazolt teljesítmény. 23 250 km-t (14 450 mérföldet) gyalogolt négy kontinensen keresztül 1970 és 1974 között.
Biciklivel a vállalkozó kedvűek már 100 nap alatt teljesíthetik. Nekik 30 000 kilométert kell a nyeregben tölteni. Autóval 1989-ben vágtak neki, amivel a rekordkísérlet tanulsága szerint 69 nap is elég. Vitorláshajóval talán célszerűbb, úgy 45 nap és 13 óránál rövidebb időt kell menni, hogy átvegyük a rekordernek járó Jules Verne-díjat. 2002-ben Steve Fossett hőlégballonjával indult útnak, 13 nap és 8 óra alatt ért körbe. A kísérlet nem ért véget, visszafelé helikopterrel ment, úgy 11 nap és 7 óra a távolság. Kétmotoros légcsavaros magánrepülővel 9 napot kell számolni.
A legérdekesebb kísérletet 1995-ben végezték, amikor egy Concorde utasszállítóval hangsebesség fölött utaztak. A 18 fős legénység mellett 80 utast jegyeztek fel. Szerencsére baleset nélkül, 31 óra alatt megtették az utat. Ma már utasokat szállító gép nem repül ilyen sebességgel, ennél rövidebb idő alatt csak a hadsereg sugármeghajtású gépe érne el rekordokat.
forrás: agytoro.hu
NEKED AJÁNLJUK
Hapci! Miért mondjuk tüsszentéskor, hogy egészségedre?
Tüsszentéskor lényegében idegen anyagtól szeretne megszabadulni a test, hiszen ez az orrban lévő nyálkahártya- sejtek ingerlésének a következménye. Olyan erős levegőprés jöhet létre, ami...