A Stockholm-szindróma jelentése, mikor a kiszolgáltatott helyzetben lévő emberek kötődni kezdenek bántalmazóikhoz. Sokan összekeverik a Lima-szindrómával, mely esetben a támadók szimpatizálnak a túszokkal.
Egy meglepő szituáció után nevezték el ezt az állapotot, mikor a bűncselekményt követően maguk a túszok szerveztek gyűjtést, hogy segítsék ?volt? fogvatartójukat.
Az esemény a stockholmi Kreditbanken egyik fiókjában történt 1973. augusztus 23-án. Egy visszaeső bűnöző gondolta, hogy fegyveres bankrablással oldja meg pénzügyi gondjait. Jan-Erik Olsson és társa napokig tartották bent a túszokat, ahol egy érdekes, bensőséges kapcsolatot alakítottak ki velük.
Konkrétan a rendőrök munkáját hátráltatták a civilek, majd a hatóságokkal való megegyezés után öleléssel, kézfogással búcsúztatták a bűnözőket. Külön kérték, hogy bánjanak velük óvatosan a rendőrkapitányságon. A különleges eset komoly figyelmet kapott, szakemberek vizsgálták az eseményt, mely után csak Stockholm-szindrómának nevezték a kialakult állapotot.
forrás: agytoro.hu
NEKED AJÁNLJUK
Kit ábrázol a világ legnagyobb szobra?
Számos óriási szobor található világszerte, köztük több világhírű alkotás is. Közülük is kiemelkedik a 182 (!) méteres magasságával a legnagyobbnak számító szobor, az Indiában,...