Zsigmond király és felesége, Cillei Borbála alapította meg 1408-ban a Sárkányrendet, amellyel az uralkodói hatalom megerősítését és a belső széthúzás megszüntetését szerette volna elérni. Az elnevezés az egyik legnépszerűbb középkori legendára utal, amelyben Szent György vívja harcát a sárkánnyal amely a bűnöket és a keresztény hit ellenségeit szimbolizálta.
A Sárkányrend a királyon és a nején kívül 22 tagból állt, akik főleg Zsigmond legbelsőbb köréhez tartoztak ? mint például apósa, Cillei Hermann gróf, Garai Miklós nádor, Stiborici Stibor vajda, vagy éppen Lazarevics István szerb fejedelem. A magyar uralkodó német (1411) és cseh (1419) királlyá koronázása után a rend nemzetközi jelentőségű társasággá vált, ugyanis számos koronás fő kapott meghívást (Aragóniától Litvániáig) a Sárkányrendbe.
forrás: agytoro.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









