Olyan intelligensek, hogy nem csak küllemre tűnnek űrlényeknek.
Ma sincs teljes egyetértés abban, hogy a polipok hogyan, s miként érték el azt a szintet az evolúció során, ahol most tartanak. Az állat jóval több génnel rendelkezik, mint az emberek, és ezen gének közül több száz kizárólag csak rájuk jellemző az állatvilágon belül. Ezek jelentős része a rejtőzködő bőrszínért, a kirívóan hatalmas agy használatáért és a nyolc kar egymástól független mozgatásáért felelős. Annyira eltérnek az állatvilág más élőlényeitől, hogy egyes kutatókban komolyan felmerült a lehetősége annak, hogy űrlényekről beszélünk. Na, nem a sci-fi filmek értelmezésében, hanem a pánspermia elmélet szerint, ami alapján a világűrből meteorokon érkező vírusok befolyásolták a lábasfejűek egy részének evolúcióját és fejlődését.
Intelligenciájuk és problémamegoldó képességük a delfinekhez, a főemlősökhöz és a varjakhoz fogható, azonban a kifinomult idegrendszerük, a szín és alakváltó képességük kiemeli a többi faj közül a polipokat. És akkor még nem is beszéltünk azokról a megfigyelésekről, amiket a fogságban tartott példányok esetében tapasztaltak a kutatók, miszerint az állat konkrét szökési tervet eszel ki a szabadulás érdekében, például a környezetében talált tárgyak használatával, ellentétben a pánikba eső többi faj egyedeivel.
forrás: instylemen.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 hét, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Kit ábrázol a világ legnagyobb szobra?
Számos óriási szobor található világszerte, köztük több világhírű alkotás is. Közülük is kiemelkedik a 182 (!) méteres magasságával a legnagyobbnak számító szobor, az Indiában,...