Egyre több települést érint az afrikai sertéspestis Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. A hatóságok jelenleg 229 fertőzött vagy korlátozás alá vont területet tartanak nyilván, köztük Kisvárda, Mátészalka, Nyíregyháza, Záhony és Vásárosnamény is. A betegség főként a vaddisznóállományban terjed, de a hatóságok kiemelten figyelnek arra, hogy ne jusson át a házi sertésekre. Jelenleg a hazai sertésállomány továbbra is mentes a fertőzéstől. Országos szinten is romló tendencia látszik, különösen Baranya vármegye térségében, ezért az országos főállatorvos több területen szigorította a járványügyi intézkedéseket. A szakemberek arra kérik az állattartókat, hogy tartsák be a járványvédelmi szabályokat, mert ez kulcsfontosságú a fertőzés megfékezésében. A fertőzött települések listája folyamatosan frissül, és elérhető a Nébih hivatalos felületein.
Cikkünk frissítése óta eltelt 3 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









