Kezdőlap Helyi Sport Bronzérmes a magyar női váltó az öttusa Eb-n!

Bronzérmes a magyar női váltó az öttusa Eb-n!

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Bronzérmet nyert a Guzi Blanka, Eszes Noémi páros a női váltók hétfői versenyében, a budapesti öttusa Európa-bajnokságon. Az első számban nyolc páros küzdött az érmekért és a helyezésekért a BOK Csarnokban, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok melletti uszodában és a Puskás Aréna, valamint a Papp László Sportaréna közötti szoborparkban kialakított központi versenyterületen. A magyarok a vívásban egyformán szerepeltek, 10?10 győzelmet arattak és 11?11 vereséget szenvedtek, a 20/22-es eredménnyel ötödikek voltak az első szám után. A medencében a 2×100 métert 2:04.89 perc alatt teljesítették, ez ugyancsak az ötödik legjobb eredmény volt, ugyanakkor három előttük végző páros csupán pár századdal vagy tizeddel úszott gyorsabban, ami pontszámban nem is jelentett különbséget. A lovaspályán egy hibával és hat másodperces időtúllépéssel mentek végig a magyarok ? Guzi Blanka lova húzta le az első akadályt ?, ezzel ebben a számban is ötödikek lettek. A párizsi olimpiára készülő versenyző pár perccel később azt mesélte, nem nagyon örült Merkúrnak, mert ezt a lovat nem igazán szeretik az öttusázók, de gyakorlásnak jó volt, hogy vele kellett megbirkóznia. Emlékeztetett rá, éppen azért vállalta az Eb-szereplést, hogy versenykörülmények között gyakorolhasson és úgy érezte, tudatosan ment végig a pályán. Forrás: Nemzeti Sport