Világszerte ismert a magyarok különlegessége, pedig egy viszonylag új receptről beszélhetünk. 1958-ban készítették el először egy kiállítás keretén belül.
Az ikonikus fogást a II. Világháborút követő világkiállításon tálalták először. Itt az országok külön-külön mutathatják be egyedi és nemzetükhöz illő finomságaikat.
1958-ban Brüsszelben tartották a rendezvényt, hiszen ez a város testesítette meg a világhatalmak közti ?félutat?. Már akkor egy kiemelkedően forgalmas helyszínként tartották számon, így tökéletes találkozópontként funkcionált. Erre épült a város jelképévé vált Atomium is.
A magyar stand is kiemelt helyet kapott a kiállításon. Az amerikai és a szovjet sátrak közt kínálták a paprikás csirkét, a balatoni fogast, az erdélyi fatányérost és a rétest is. A szakácsok kitettek magukért, és egy újdonságot is bemutattak, ez lett a hortobágyi húsospalacsinta.
Elképesztő sikert arattak vele, szinte ez lett az egyik legkedveltebb étel, igaz, akkor még apróra vágott borjúpörkölttel lett tálalva.
A nevét is sikerült jól eltalálni, hiszen ezzel azonnal beazonosítható lett a magyar konyha, nemzetünk tájegysége. A speciális étel azonnal beírta magát a magyar és a világ ismertebb szakácskönyveibe.
forrás: agytoro.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









