Kezdőlap Színes Egy japán tudós saját robotklónt készített, ami egyetemi előadásokat is tart

Egy japán tudós saját robotklónt készített, ami egyetemi előadásokat is tart

Hirosi Isiguro egy nagynevű japán tudós a robotika történetében. Androidjai sorra feszegetik a határt az emberek és a robotok között. Legutóbb például klónozta magát!

Hirosi Isiguro japán kutató neve igencsak ismert a robotikában jártas és a robotika felé nyitott emberek körében. Isiguro világszerte ismertté vált az emberszerű robotok megalkotásában végzett úttörő munkájával. Természetesen emellett szakmailag is elismert, az Oszakai Egyetem professzora és az ATR (Advanced Telecommunications Research Institute) kutatóintézet vezetője. Isiguro munkásságának mindig is az volt a célja, hogy a robotok egyre inkább hasonlítsanak az emberekre nemcsak megjelenésükben, hanem viselkedésükben és kommunikációs képességeikben is, így megteremtve a robotok és emberek közötti szorosabb kapcsolat lehetőségét.

Az Oszakai Egyetem professzorának kutatási területe az ?android? típusú robotokra fókuszál, amelyek olyan fejlett emberszerű robotok, hogy akár mindennapi szituációkban is képesek részt venni, na meg a társadalmi interakciók részévé válni. Fejlesztései közé tartozik a híres Geminoid sorozat, amely az emberek minél élethűbb másolatait készíti el, miközben ezek a robotok alapvető érzelmeket is képesek kifejezni. Ezeket a gépezeteket javarészt saját képmására készíti el, legutóbbi munkája pedig eddig karrierjének csúcsa.
Isiguro legújabb és talán egyik legizgalmasabb munkája az önmaga élethű robotklónja, a Geminoid HI-6, amely Isiguro saját arcvonásait, testfelépítését és még beszédstílusát is hűen tükrözi. Ez a robot nem csupán a kutatót helyettesíti különféle eseményeken, hanem képes előadásokat is tartani, ahol a tanulók kérdéseire is válaszol a gép.

forrás: leetgaming.com