Ausztráliában részben már működik a világ legnagyobb akkumulátora. A Waratah névre keresztelt energiatároló rendszer teljes kapacitását csak az év végére éri el, de már most is 350 megawattos teljesítménnyel üzemel. Teljes kihasználtság mellett akár egymillió háztartás áramellátását biztosíthatja egy órán át. Az akkumulátor célja, hogy stabilizálja az ország villamosenergia-hálózatát, mivel Ausztrália fokozatosan kivezeti a széntüzelésű erőműveket, és egyre nagyobb arányban támaszkodik megújuló energiaforrásokra. A rendszer kiegyensúlyozza a hálózatban fellépő zavarokat, és lehetővé teszi a zöldenergia hatékony tárolását. Tavaly az ország áramfogyasztásának több mint 11 százalékát háztetőkre szerelt napelemek fedezték.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









