Három évre szóló együttműködési megállapodást kötött Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye önkormányzata a Kárpátaljai Megyei Tanáccsal a közös fejlődésért- közölte a vármegyei önkormányzat sajtókommunikációs osztálya. A megállapodás kiterjed az Európai Unión belüli határ menti együttműködésre és az EU más programjaira, valamint a befektetési és üzleti környezet feltárására, javítására.A megegyezésnek köszönhetően a két félnek lehetősége lesz egymás erősítésére a gazdaság, kereskedelem, egészségügy, kultúra, ökológia és a turisztika területén. Bánné Gál Boglárka, a vármegyei közgyűlés elnöke a megállapodásról azt mondta: az arról szóló egyeztetéseken az utóbbi időben kiemelt témává vált Tokaj-Hegyalja és a borvidék fejlődésének lehetősége mellett az ott használt technológia kárpátaljai adaptációja, valamint a két terület turisztikai együttműködése is.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









