Orvvadászat és lopás bűntettének gyanúja miatt folytat eljárást a Szerencsi Rendőrkapitányság egy férfi ellen, aki engedély nélkül vadászott több társával együtt.
A nyomozás adatai szerint egy vadásztársaság vezetősége egy névtelen bejelentés alapján értesült arról, hogy egykori hivatásos tagjuk jogtalanul ejt el vadakat, majd azokat lakóhelye melléképületében dolgozza fel.
A rendőrök megállapították, hogy a férfi korábban korlátlanul használta szolgálati járművét, amelynek GPS-adatai szerint október hetedikén vadászterületen tartózkodott. Másnap Sóstófalva külterületén intézkedtek vele szemben ? járműve platója véres volt.
A helyszínen friss állati maradványokat, vaddisznó- és dámvadfejet, zsigereket, valamint bőröket találtak, és lefoglaltak egy vadkamerát is. A férfi házánál tartott szemlén a rendőrök tíz vadászfegyvert, ismeretlen eredetű trófeákat és fagyasztott húsokat foglaltak le.
A Szerencsi Rendőrkapitányság a férfival szemben orvvadászat és lopás bűntettének gyanúja miatt folytatja az eljárást.
Cikkünk frissítése óta eltelt 8 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









