Talán mindenki hallott már a brit testőrség tagjairól, akiket Beefeatersnek, vagyis ?marhaevők?-nek hívnak. Arra a kérdésre azonban, hogy miért éppen így nevezik őket, még a történészek sem tudnak biztost választ adni.
Az egyik értelmezés szerint a szolgákra használt óangol kifejezésből, vagy a francia buffetier szóból ered, ami egyfajta pincért jelent ? a ?marhaevők? egyik feladata korábban valóban az uralkodók lakomáin való segédkezés volt.
A leginkább elfogadható magyarázat III. Cosimo De Medici toszkán nagyherceghez köthető, aki úgy vélte, hogy a Tudor-korban, 1485-ben létrehozott királyi testőrség rengeteg marhahúshoz jutott az udvarban. Az is elképzelhető, hogy ironikusan vagy éppenséggel a bőséges fejadagjukra irigykedve nevezték őket ?marhaevők?-nek.
forrás: agytoro.hu
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Akár 42 fok is lehet a jövő hét elején
Tovább fokozódik a hőség a hétvégén és a jövő hét elején. A meteorológiai előrejelzések szerint vasárnap már több helyen elérheti a 40 Celsius-fokot a...









