Kezdőlap Színes Hátborzongatóan gyönyörű ez a sziklafalba épített kolostor

Hátborzongatóan gyönyörű ez a sziklafalba épített kolostor

A Madonna della Corona az olasz Alpok egyik legcsodálatosabb szentélye. Olyan látványosság, aminek kötelező eleme kellene, hogy legyen minden olaszországi útnak.
A kolostorok világszerte épültek meredek sziklák tetejére vagy kapcsolódtak barlangrendszerekhez. Olaszországban is található egy építészetileg igazán különlegesnek számító létesítmény. A Madonna della Corona 774 méteres tengerszint feletti magasságban fekszik az észak-olaszországi Alpokban. Önmagában ez csodálatra méltó, ám a kolostoregyüttes egy hihetetlenül meredek sziklafalba épült, ahová már eljutni is egy kisebb kihívás.
Úgy tudni, annak ellenére, hogy a környéken már 1000 körül is éltek remeték, a kolostor 1522-ben, a templom pedig 1530-ban épült, a legenda szerint pedig szentélyét angyalok közreműködésével szállították Rodosz szigetéről. Az első épületek lakói remeték voltak, később pedig mágnesként vonzotta a zarándokokat is, így a kolostor az évszázadok során egyre nagyobb lett.
Míg Olaszországban számos híres kolostor elpusztult a háborúk viharaiban, a Madonna della Corona a nehéz megközelíthetősége miatt megmenekült. Az 1970-es évekre azonban a szerkezetének nagy része leromlott állapotba került, így egy átfogó újjáépítésre, felújításra szorult.
A munkák során törekedtek arra, hogy minél több mindent megőrizzenek az eredeti épületekből.
Az 1970-es évekre a Madonna della Corona szerkezeteinek nagy része rosszabb volt a kopás szempontjából, és leromlott állapotba került. Sokukat lebontották és újjáépítették azzal az erőfeszítéssel, hogy a lehető legtöbb fontos művészi virágzást megőrizzék.
1988-ban még II. János Pál pápa is meglátogatta a helyet és gyönyörködött az Adige folyó völgyére nyíló lenyűgöző kilátásban.
A kolostoregyüttes, mely ma is a csend és a hitélet fontos színtere, emellett népszerű úticélja a zarándokoknak és a túrázóknak. A kirándulók Spiazzi-ból indulva felfedezhetik az olasz Alpok különleges tájait, szőlőültetvényeit is.
forrás: roadster.hu