A gólyák egy része már elindult Afrika felé, de sokan még Magyarországon éjszakáznak, csoportokba verődve készülnek a hosszú útra ? közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.
A régi népi megfigyelések szerint a gólyák Szent István napján, augusztus 20-án kezdenek el vonulni, de az indulás pontos idejét ma már az időjárás és a madarak egyéni állapota is befolyásolja. Idén több madár már július végén útnak indult, és közülük sokan már el is érték Afrikát. Mások még gyülekeznek, vagy akár az egész telet is nálunk töltik.
A madarak a Földközi-tenger partvidékét követve, a Boszporusz fölött haladnak át, majd a Szuezi-csatornánál kelnek át Afrikába, hogy ott teleljenek. Aki teheti, még néhány napig gyönyörködhet a hazai égbolton szálló gólyákban.
Cikkünk frissítése óta eltelt 10 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









