Ausztráliában a hőség, Szibériában pedig a kegyetlen tél uralta az időjárást szombaton. A Föld két pontja között közel százfokos hőmérséklet-különbség alakult ki. Miközben a déli féltekén, Ausztrália belső, sivatagos területein tombol a nyár, a hőmérséklet több helyen elérte a 40?46 Celsius-fokot. Ezzel szemben az északi féltekén, Szibéria fagyos vidékein ? például Ojmjakonban és Verhojanszkban ? mínusz 40 fok alatti értékek sem voltak ritkák, egyes térségekben pedig mínusz 50 fokot is mértek. Hasonlóan zord a tél Észak-Amerika egyes részein is, ahol a szombati hajnali minimumok között szintén előfordultak mínusz 40 fok alatti értékek, a leghidegebb területeken pedig mínusz 48 fokig süllyedt a hőmérséklet.
Magyarországon ezzel szemben enyhülés kezdődik: a következő napokban az olvadás kerül előtérbe. A tél szerelmeseinek azonban nincs okuk panaszra, hiszen az ország nagy részén szilveszter óta havas a táj, és ritkán volt ennyi, hosszan megmaradó hó januárban.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









