2024-ben Radnóti Miklós halálának 80. évfordulójára készítette el Zsigmond Dezső filmrendező a ?Kivirágzik az égi fa ága? című multimédiás előadást. A díszbemutató 2024. november 4-én a Budapesti Vigadóban volt, majd decemberben országjárásra indult. Ennek keretében érkezett meg az előadás Sátoraljaújhelybe. A drámai hatású előadás a költő életének utolsó napjait mutatja be, a bori munkaszolgálatot, az erőltetett menetet, melyben a munkaszolgálatosokat hajszolták, addig a pillanatig, amíg Abdánál társaival együtt tömegsírban végezte. Az előadásban elhangzanak felesége, Gyarmati Fanni visszaemlékezései a költőre és az exhumálást követő azonosításra. Az előadás drámaiságát Faragó Béla zeneszerző muzsikájába, Breinich Beáta énekhangja emeli. Gyarmati Fanni naplójának részletei Jászter Beáta, Radnóti Miklós versei Vecsei H. Miklós színművész tolmácsolásában hangzottak el.
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









