Tanács Zoltán, a leendő tudományos és technológiai miniszter a kormányzati informatika jövőjéről tett közzé bejegyzést a közösségi oldalán. Közlése szerint egy egységes, szuverén és szolgáltató szemléletű állami informatikai rendszer kiépítése a cél, amely központi irányelvek mentén működik, ugyanakkor nagyobb önállóságot biztosít az egyes szakterületek számára. A tervek szerint a központi szereplők feladata az alapinfrastruktúra, az IT-architektúra és a közös szolgáltatások kialakítása, valamint az egységes szabályozási és biztonsági keretek meghatározása lenne. Az ágazatok saját digitális megoldásaik fejlesztéséért és működtetéséért felelnének. Tanács Zoltán hangsúlyozta, hogy a cél egy költséghatékony, rugalmas és biztonságos rendszer kialakítása, amely vonzóbbá teszi az állami informatikai szektort a szakemberek számára. Bejegyzésében arról is írt, hogy több hazai és külföldi szakértő is érdeklődik a fejlesztési irányok iránt.
Kezdőlap Országos Gazdaság-Országos Kormányzati informatikai fejlesztéseket vázolt a leendő technológiai miniszter
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Új látogatóközpont épül Cigándon, megújul a királyhelmeci Csonkavár környezete
Közös turisztikai fejlesztésbe kezdett Cigánd és Királyhelmec önkormányzata. Az Interreg Magyarország?Szlovákia Program támogatásával Cigándon új látogatóközpont épül a Bodrogközi Múzeumporta mellett, ahol turisztikai információs...









