Magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás – közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán közzétett videóüzenetben. Hozzátette, azt látják, hogy január-februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a díjak, az internetről van szó, a televíziózásról vagy a mobilszolgáltatási díjakról. Következik a további díjemelés – mondta a miniszter, hozzátéve, áprilistól szeretnének további áremeléseket végrehajtani ezek a szolgáltatók, ez elfogadhatatlan, így fogalmazott. Kiemelte: alapvetően azt szeretnék elérni, hogy önkéntes árkorlátozás legyen, ne emelkedjenek tovább az árak. Elmondása szerint nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Ezért egy hetet adtak arra ezen cégeknek, hogy bemutassák milyen vállalásokat tudnak tenni ezügyben. Azt is elmondta, a kormány fog arról dönteni, hogy a piaci szereplők vállalásai elfogadhatóak-e, vagy a piaci szabályozás eszközéhez fog nyúlni.
Kezdőlap Országos Gazdaság-Országos Magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ez ellen lép most fel a kormány
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









