Magyarországon is megjelent a koronavírus új, Nimbus variánsa, a kórokozót a szennyvízből mutatták ki – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) hétfőn az MTI-vel. Közleményükben azt írták: a szennyvízben mért koronavírus örökítőanyag-koncentráció június-júliusban megfigyelhető enyhe emelkedésért feltehetően az új variáns felelős.
A vírus hazánkban továbbra is alacsony szinten cirkulál, egyelőre semmi nem utal nagyobb járványhullám kialakulására. A Nimbus az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által monitorozandónak nyilvánított variáns, a jelenlegi adatok szerint nem okoz a korábbiaknál súlyosabb megbetegedést.
Cikkünk frissítése óta eltelt 11 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









