A GKI Gazdaságkutató Zrt. friss, januári felmérése szerint a magyar vállalatok idén átlagosan 6 százalék körüli béremelést terveznek. Ez a várható, nagyjából 4 százalékos infláció mellett körülbelül 2 százalékos reálbér-növekedést jelenthet. A legkisebb emelést továbbra is az építőiparban tervezik, míg az iparban, a kereskedelemben és a szolgáltató szektorban ennél valamivel magasabb növekedéssel számolnak. A cégek 12 százaléka nem tervez béremelést, ugyanakkor a vállalatok közel fele 5 és 9 százalék közötti emeléssel kalkulál. A GKI szerint a munkavállalók háromnegyedének nőhet a reálbére idén, ugyanakkor közel minden ötödik dolgozó reálbércsökkenést tapasztalhat. A legnagyobb béremeléseket jellemzően azok a vállalatok adják, ahol javult az üzleti helyzet vagy létszámbővítést terveznek.
Cikkünk frissítése óta eltelt 5 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









