Továbbra is bizonytalan a Sziget Fesztivál jövője. A Fővárosi Közgyűlés szerdán ugyanis nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvény közterület-használati szerződését közös megegyezéssel szüntesse meg ? a javaslat többség hiányában elbukott.
Mint ismert, a Sziget Zrt. vezérigazgatója korábban kezdeményezte a fővárossal kötött megállapodás felmondását. A fesztivál tulajdonosai eközben felvették a kapcsolatot az alapító Gerendai Károllyal, hogy vele folytathassák a rendezvény működtetését.
A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén Karácsony Gergely hangsúlyozta, hogy a Sziget fontos kulturális és turisztikai érték, amely a főváros gazdaságára is hatással van. Kiss Ambrus főigazgató hozzátette: a fesztivál évente mintegy 31 milliárd forint közvetlen bevételt termel a nemzetgazdaságnak, és több százmilliós adóbevételt hoz Budapestnek. A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. „Úgy tűnik, bezárult egy ajtó”-fogalmazott.
Cikkünk frissítése óta eltelt 8 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









