A jó védekezésben látja az olimpiai kijutás zálogát Jókai-Szilágyi Kinga, a magyar női jégkorong-válogatott csatára. A csapat elutazott Németországba, először Kasselbe, ahol majd szombaton vív felkészülési meccset a házigazdával. Aztán jövő héten Bremerhavenben rendezik azt a négyes tornát, amelynek győztese kijut a 2026-os milánói-cortinai téli olimpiára. Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata szombaton Ausztria, vasárnap pedig a házigazda Németország ellen lép pályára. Ezen riválisait sikerült már legyőznie tétmérkőzésen a közelmúltban. Amennyiben a női válogatott kiharcolja a kijutást, szinte biztosan a 2026-os lesz minden idők legnagyobb létszámú magyar téli olimpiai delegációja. A magyar férfiak legutóbb 1964-ben játszottak az ötkarikás játékokon, és az már eldőlt, hogy nélkülük rendezik a következő seregszemlét.
Kezdőlap Országos Sport-Országos Női jégkorong olimpiai selejtező: Jókai-Szilágyi Kinga: a kulcs a védekezés
Cikkünk frissítése óta eltelt 1 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









