Nyíregyházán, a Báthori utcában egy idős nő szén-monoxid-mérgezés következtében meghalt hétfő késő este. Egy másik lakó, egy idős férfi szintén mérgezést szenvedett. A Katasztrófavédelem közleménye szerint a fürdőszobában egy nyílt égésterű gázüzemű vízmelegítő üzemelt, miközben a helyiség ajtaja és ablaka zárva volt, és nem volt légbevezető, valamint szén-monoxid-érzékelő sem. A szakemberek hangsúlyozzák: a szén-monoxid akkor keletkezik, ha zárt térben nyílt láng ég, és nincs megfelelő levegő-utánpótlás. Kiemelték, hogy a legtöbb mérgezés a fürdőszobában történik, ezért minden ilyen helyiségben állandó, automatikus szellőzésről kell gondoskodni.
Cikkünk frissítése óta eltelt 6 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









