Szicíliában a vízszolgáltatási felelős arról beszélt, hogy az idei az utóbbi 50 év legsúlyosabb szárazsága a szigeten, és ez elriasztja a turistákat. Elmondta, hogy egyes szálláshelyeken nincs folyamatos vízellátás. Az önkormányzatok víztartályokkal biztosítanak vizet a lakosságnak, az üzletekben pedig nagy mennyiségben vásárolják a palackozott vizet. A helyzetet bozóttüzek súlyosbítják: Szicíliában év eleje óta már több mint tízezer hektárnyi terület égett le, harminc százalékkal több, mint 2023 ugyanezen időszakában.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Akár 42 fok is lehet a jövő hét elején
Tovább fokozódik a hőség a hétvégén és a jövő hét elején. A meteorológiai előrejelzések szerint vasárnap már több helyen elérheti a 40 Celsius-fokot a...









