A kormány idén is biztosít szociális tűzifát a rászoruló településeknek, derült ki az agrártárca által közzétett tájékoztatóból. A program keretében 5 milliárd forintból mintegy 2000 település jut tüzelőanyaghoz, összesen körülbelül 200 ezer köbméter mennyiségben. A támogatást az állami erdészeti társaságok nyújtják, amelyek a fákat a piaci ár alatt adják át az önkormányzatoknak. A minisztérium szerint ez az elmúlt években nem változott, így a települések évről évre nagyjából azonos mennyiséghez jutnak hozzá. A program célja, hogy a rászoruló, főként idősebb vagy nehéz helyzetben élő családok számára biztosított legyen a téli fűtéshez szükséges minimumtámogatás.
Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Pénteken jön az év legkésőbbi naplementéje
Bár a nyári napforduló már mögöttünk van, az idei év legkésőbbi naplementéje ma lesz. Ez azt jelenti, hogy péntek este a lehető legtovább marad...









