Kezdőlap Helyi Esemény Több mint húsz ittas vagy bódult sofőrt szűrtek ki egy hét alatt...

Több mint húsz ittas vagy bódult sofőrt szűrtek ki egy hét alatt Borsod-Abaúj-Zemplénben

Húsz ittas és egy bódult járművezetőt vontak ki a forgalomból a rendőrök Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében május 25-e és 31-e között. A rendőrség tájékoztatása szerint ebben az időszakban egy közlekedési balesetet okozott ittas sofőr a vármegye útjain. A rendőrök a nyári időszakban is fokozottan ellenőrzik a járművezetőket, különös figyelmet fordítva az alkohol vagy kábítószer hatása alatt vezetőkre. A hatóság hangsúlyozza: az ittas vagy bódult vezetés nemcsak súlyos balesetveszélyt jelent, hanem bírósági eljárást is maga után vonhat. A rendőrség arra kéri a közlekedőket, hogy alkohol vagy tudatmódosító szer fogyasztása után senki ne üljön volán mögé.