Calicivírus okozta a tömeges megbetegedést a 13. kerületi óvodákban, közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ. A járvány során 19 tálalókonyha érintett volt, összesen 594-en betegedtek meg, köztük 541 óvodás és 53 dolgozó. A leggyakoribb tünetek a hasmenés, hányás, hasi görcs, láz és levertség voltak, de minden beteg rövid időn belül felépült. A hatóságok az érintett főzőkonyha tevékenységét felfüggesztették, elvégezték a teljes fertőtlenítést és a dolgozók soron kívüli higiéniai oktatását. Az óvodákban folyamatos fertőtlenítés folyik, és minden étkeztetési folyamatot ellenőriznek. A konyha csak a laborvizsgálatok és a dolgozók negatív mintái után nyithat újra.
Cikkünk frissítése óta eltelt 7 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









