Donald Trump 35 százalékra emelné a Kanadából érkező import vámját, és az USA szinte összes többi kereskedelmi partnerére is 15-20 százalékosat vetne ki ? írja a Reuters. Egy levélben azt üzente Mark Carney kanadai miniszterelnöknek, hogy az új vámok augusztus 1-én lépnek életbe, és akár magasabbak is lehetnek, ha Kanada úgy dönt, hogy válaszként megemeli az amerikai cikkek vámját. Carney válaszként azt írta, hogy meg fogják védeni a kanadai munkásokat és vállalkozásokat, és folytatják a tárgyalásokat az amerikai kormánnyal, hátha jobb alkut raknak össze augusztusig. A 35 százalék egy 10 százalékpontos emelés lenne a jelenlegi 25-ről.
Cikkünk frissítése óta eltelt 12 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









