A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal péntektől tűzgyújtási tilalmat rendel el Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. A hatóság közlése szerint az elmúlt időszak száraz, csapadékmentes időjárása, valamint a várható szeles idő miatt megnőtt az erdő- és vegetációtüzek kockázata, ezért a tilalom a Belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával egyeztetve lép életbe. A korlátozás értelmében tilos tüzet gyújtani az erdőkben, fásításokban, valamint azok 200 méteres körzetében, és nem használhatók a kijelölt erdei tűzrakóhelyek sem. A hatóság felhívja a figyelmet arra is, hogy a szabályok megszegése komoly tűzesetekhez vezethet. A Nébih arra kéri a lakosságot, hogy fokozottan tartsák be az előírásokat, és figyeljenek a biztonságos tűzhasználatra a természetben.
Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
NEKED AJÁNLJUK
Tokaji bort is a világ legjobbjai közé választottak Londonban
Bekerült a mindössze ötven Best in Show bor közé az Oremus Pincészet 6 puttonyos 2016-os tokaji aszúja a világ egyik legtekintélyesebb borversenyeként számon tartott...









